Romská taneční skupina LULUĎORI

Česká republika - Ostrava

oficiální stránky tanečního souboru

Taneční skupina LULUĎORI (Růžička) začala pracovat při Základní škole Ibsenova v Ostravě - Přívoze v říjnu 2007. Během školního roku se dívky naučily základní taneční kroky a pět různých tanců, se kterými vystupovaly např. na vánoční besídce, při oslavách Mezinárodního dne dětí  nebo Dne Romů,vystupovali v domovech pro seniory, Bambiriádě, Ostravském hradě, na konferenci OÚ. Po sloučení školy se Základní školou Ostrava, Gebauerova 8, se přihlásila do kroužku další děvčata. Práce taneční skupiny po příchodu nových tváří nabrala nový směr a vystoupení na veřejnosti jsou pro členy souboru motivací do další práce.

Novodobá historie taneční skupiny začala počátkem září, kdy byla založena skupina malých tanečnic, které vystupují pod názvem "KOČIČKY" a připravují se tak na vstup do velkého tanečního souboru. Vedoucí souboru p. Milan Bindatsch si tímto vychovává novou generaci tanečnic pro svoji úspěšnou taneční skupinu. Mají takové úspěchy, že jsou právem zváni na různé akce, aby prezentovali romskou komunitu.

Z posledních veřejných vystoupení, kde tento taneční soubor sklidil velké úspěchy, můžeme jmenovat účast na soutěži tanečních souborů Křišťálový kamínek, která se konala v Hranicích na Moravě.

"REBEL FEST"

21. března 2015 se taneční soubor zúčastnil romského festivalu "Rebel fest" konaného ve Frýdku - Místku. Festival byl zahájen romskou hymnou a vázáním stužek na strom tolerance na místním hřišti. Pak se účastníci přesunuli do hudebního klubu Stoun, kde probíhal celý festivalový program. Soubor se svým vystoupením pod vedením svého vedoucího slavil velký úspěch.

"JÁ MÁM TAKY TALENT"

V den oslav Mezinárodního dne Romů 8.4.2015 byl soubor pozván na vystoupení do NZDM Centrom ve Vítkovicích na soutěž talentů v tanci, zpěvu, akrobacii a dalších dovednostech, kterou pořádalo občanské sdružení Centrom. Nastupující tanečnice souboru "KOČIČKY" se umístily na krásném druhém místě.

"ROMIPEN 2015"

Následující den tj. 9.4.2015 tančil soubor na akci k Mezinárodnímu dni Romů ve Frýdku - Místku, který se konal pod záštitou primátora Mgr. Michala Pobuckého, Dis.

OSTRAVSKÁ PYRAMIDA

Dne 7. 6. 2015 proběhl ve sportovní hale v Ostravě-Dubině IV. ročník taneční soutěže         pro sóla, dua/tria a malé skupiny „Ostravská pyramida“.  Soutěže se zúčastnily i žákyně naší školy, které svým vystoupením oslovily i porotu. Za své výkony převzaly celkem 5 medailí.  Tato akce byla velmi zdařilá a všem zúčastněným se líbila. A naše žákyně? Ty se s nadšením připravují na další soutěž, která se bude konat opět příští rok.

.